Založ si blog

Keď vtáčika lapajú. . .

Stála som na zastávke autobusu a počúvala som dvoch mužov, ako si štebotali. Jeden tomu druhému rozprával vtipy. A sám na sebe sa strašne smial. Bola som prekvapená, pretože vtip, ktorý povedal , poznám dlho….roky rokúce.

Politik na lyžovačke zablúdil, narazil do stromu a stratený, bez pomoc, zamrzol / politika si môžeme dosadiť podľa aktuálnej doby, koho len chceme / .

Odrazu sa ten zmrzlík ocitol pred bránou nebeskou a búchal na ňu.

Brána sa otvorila, vyšiel svätý Peter a povedal, že aj v nebi sa udiali zmeny a každý má právo si vybrať, kde chce byť po smrti.

Demokracia.

Nastúpili / Peter aj  s dušou/ do výťahu nebeského a išli dlho dolu do …niekam…..keď vystúpili z výťahu, ocitli sa v trblietavej miestnosti. Steny sa leskli ako brilianty, zo stropu viseli nádherné lustre, mramorová podlaha bola ako zrkadlo.  Na stoloch ležalo v obrovských brúsených misách pečené mäso, rezne, zelenina, šaláty, alkohol.

Nádherné ženy s dokonalými telami, v plavkách malinkých, roznášali pohostenie.

Politik povedal, že on si nič nedá,žiadne jedlo a ani alkohol, aby nepribral. Bolo mu prezradené, že tam nepriberie, môže užívať a baviť sa.  piť a jesť si všetko bez akýchkoľvek následkov. Deň utekal úžasne, našiel tam dokonca pár kamarátov politikov. Na kolenách im sedeli krásavice a pred nimi ležali kopy peňazí. Hrali karty, smiali sa a bavili. V takomto duchu deň zmrzlíkovi veľmi rýchlo ušiel a bol čas, ísť sa pozrieť hore…hore….hore…….do neba.

Nastúpil do výťahu a viezol sa dlho hore…vysoko. Keď vystúpil z výťahu, ocitol sa na zelenej lúke spolu s inými dušičkami.Všetci mali oblečené dlhé biele košele až po zem a pomalinky, rozvážne sa prechádzali popod stromy, ovešané všakovakým ovocím. Všetko bolo akoby spomalené, kľudné, všade vládlo ticho.

Politik už po chvíli vedel, ako sa rozhodne.  Deň utekal pomalinky, nudný a rozvláčny.

Odniekiaľ znela hudba, tiež taká.

Jemná, nudná a tichučká.

Na otázku, ktorú mu večer položili….KAM SI SA ROZHODOL ÍSŤ??? …odpovedal bez zaváhania.    DOLU…tam…tam chcem byť. A už sa úprimne tešil.

Nastúpil teda do výťahu a celý šťastný sa viezol nadol. Keď sa otvorili dvere výťahu a on konečne vystúpil , vydesene sa rozhliadal po krajine.

Všetko bolo čierne, zo zeme vyšľahovali, kde tu, zúrivé plamene.

Usmolení , vychudnutí a otrhaní ľudia zbierali odpadky, nosili kamene na kopu, pot z nich lial. Všade smrdela síra a smola. Niekto strčil politikovi do ruky vreco na odpadky a posotili ho, aby sa pobral k práci. Ten sa prekvapene otočil k výťahu a spýtal sa …

A to včera, čo som si tu užíval??…to je kde?

A predtým, než sa dvere nenávratne pred ním zatvoriil sa zvnútra výťahu ozvalo :

 

….TY BY SI TOMU MAL ROZUMIEŤ, KEĎ VTÁČIKA LAPAJÚ, PEKNE MU SPIEVAJÚ!!!

 

Podobnosť so súčasnosťou je čisto NÁHODNÁ…nie??)))))))

Poďme k urnám, priatelia a nezabudnime si doma hlavu….))

 

No a čo sa týka môjho od zajtra, urobila som to dômyselne. Nenakúpila som si. Tento týždeň som trávila na jednom mieste sama a tak so sa rozhodla, že nevytiahnem päty.V mojej chladničke bolo iba svetlo. Nič iné.

Jedla som ovsenú kašu a celozrnnú ryžu so sušenými rajčinami a cesnakom a cibuľu.  V pondelok, utorok, stredu, štvrtok a ešte mám aj na dnes trochu.

Asi si začnem okolo postele stavať malú čínsku stenu a kúpim si paličky))))))

Nie som chudá, ale žalúdok mám v keli….nič mi nechutí, ani zmrzlina.

Som na najlepšej ceste vylepšiť si image))))))))  Hurá))

 

Teóriu mám v malíčku.

18.03.2016

Ano,teóriu mám v malíčku. Za tie roky, čo som na svete, to ani inak nejde. Len prax trošku pokrivkáva. Asi sa to do tejto čudesnej doby aj hodí, len ja sa sem nejak nehodím. Akoby som nebola viac »

Zajtra začnem 2. týždeň . ..

27.02.2016

4. - prvý týždeň za mnou... zavŕšila som prvý týždeň , viac menej úspešne. Dnes som jedla povestnú pseudoobilninu quinou. Na počudovanie je oveľa lepšia ako vločky. Tie som - pre zmenu viac »

26. 2. 2016. .. od zajtra. .. .

26.02.2016

3. 26.2.2016 Takže ako prvé napíšem , že ma nesmierne pobavili reakcie na môj druhý článok .Nereagujem na tie debaty, pretože naozaj neviem , ako to mám urobiť, napriek tomu, že sa hovorí, viac »

Emmanuel Macron, práca

Macron podpísal kontroverznú reformu pracovného práva, Francúzi sa búria

22.09.2017 22:06

Francúzsky prezident Emmanuel Macron považuje zmeny v pracovnom práve za hlboké, ale nevyhnutné pre ekonomiku a spoločnosť.

Rizman

Hovorcom roka 2017 je Juraj Rizman z Via Iuris

22.09.2017 21:25

Hovorcami roka 2017 sa v kategóriách štátna správa, komerčný sektor a samospráva stali v minulosti už ocenení hovorcovia Boris Chmel, Tomáš Kráľ a Marek Tettinger.

EÚ, Lýbia, migranti, more

Grécky súd rozhodol, že migrantov, ktorým zamietli azyl, môžu vrátiť do Turecka

22.09.2017 20:28

Rozhodnutie gréckeho Najvyššieho súdu sa týka dvoch Sýrčanov, ktorí nesúhlasili s deportáciou do Turecka po tom, ako im žiadosť o azyl v Grécku zamietli.

snem, Smer

Rozruch medzi straníkmi Smeru v Nitrianskom okrese

22.09.2017 18:38

V regionálnych štruktúrach Smeru je rušno. Z miestnej organizácie v Rišňovciach v okrese Nitra chce odísť 22 straníkov. Krajskí a okresní funkcionári s nimi ešte plánujú rokovať.

alenad

Sľubujem, že od zajtra už NAOZAJ začnem!!!! Dúfam..

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 6107x
Priemerná čítanosť článkov: 1018x

Autor blogu

Kategórie